Connect with Us

Sport

Sport 21:37 - 21 Janar, 2020

Supersfida Kukësi-Partizani në “Air Albania”, klubi verilindor publikon çmimet e biletave

Në datën 26 janar në stadiumin “Air Albania” do të zhvillohet supersfida mes Kukësit dhe Partizanit. Një duel që pritet të krijojë atmosferë elektrizuese! Nëpërmjet një...

Kombëtare 21:29 - 21 Janar, 2020

Dëmtimi në sfidën nda Bolonjës, mësohet gjendja e Marash Kumbullës

Dëmtimi i pësuar nga talenti i Kombëtares Marash Kumbulla në ndeshjen e kësaj fundjave me Veronën, krijoi shumë panik pasi mbrojtësi u detyrua t’i nënshtrohej vizitave...

Sport 21:25 - 21 Janar, 2020

Që nga 2013-ta në koma, neokirurgu zbulon gjendjen e Schumacher

Michael Schumacher është ende duke marrë veten pas atij dëmtimi që pësoi në dhjetor të vitit 2013 gjatë kohës kur ishte duke bërë ski në Francë....

Seria A 21:20 - 21 Janar, 2020

Klubi i madh shqiptar i befason të gjithë, zyrtarizon ish-sulmuesin e Milanit

Dinamo nuk ka të ndalur në merkato. Skuadra kryeqytetase e cila militon në Kategorinë e Parë, Grupi A, ka zyrtarizuar një tjetër afrim në merkato. Bëhet...

Kombëtare 21:15 - 21 Janar, 2020

Dështimi i radhës, Çanit i bën dalje edhe klubi i Serisë C

Edgar Çani nuk po kalon një periudhë të mirë të karrierës dhe pasi mbylli kontratën për shkak të dëmtimeve të njëpasnjëshme në Shqipëri me Partizanin, të...

Sport 20:55 - 21 Janar, 2020

Dëmtimi i frikshëm, shikoni çfarë i ndodh futbollistit të Laçit

Laçi arriti të merrte një fitore të rëndësishme ndaj Teutës me rezultatin minimal 0-1. Kurbinasit bën dy ndërrime të detyrueshme pas daljes nga loja e mbrojtësit...

Sport 20:39 - 21 Janar, 2020

“Sa gjuajtje bënë në portë?!” Ish-sulmuesi i Partizanit tallet keq me kampionët

Përveç humbjes kundër Skënderbeut, sërish reparti sulmues i Partizanit nuk tregon se është në gjendje të shënojë. Për ish-futbollistin e të kuqve Edmond Dosti, një kritik i...

Sport 20:18 - 21 Janar, 2020

Humbja ndaj Skënderbeut, shpërthejnë keq tifozët e Partizanit: Jeni për mbijetesë

Pavarësisht ndryshimit të trajnerit, Partizani e ka nisur vitin 2020 me humbje në Korçë. Humbja 3-2 përballë Skënderbeut, i cili është penalizuar të marrë pjesë në...

Premier Liga 20:06 - 21 Janar, 2020

Liverpooli pranon largimin e Shaqirit, por kërkon një shifër të frikshme

Liverpooli ka refuzuar dy oferta për ta huazuar Xherdan Shaqirin te Roma dhe Sevilla, pasi Jurgen Klopp është i bindur në vendimin për ta mbajtur përfaqësuesin...

Super Liga 19:53 - 21 Janar, 2020

Foto/ Ja si ndryshon renditja pas 3 ndeshjeve të para të javës së 18-të

Janë luajtur sot 3 ndeshjet e para për javën e 18-të, të cilat janë edhe të parat për këtë vit. Vllaznia fitoi në Shkodër 2-0 ndaj...

Seria A 19:44 - 21 Janar, 2020

Efekti Ibrahimovic/ Ja si ka ndryshuar Milani pas ardhjes së suedezit

Efekti Zlatan Ibrahimovic ka dhënë mënjehere rezultat tek Milani. Në rastin konkret nuk flitet për pjesën e golave, pasi bomberi ka pak ditë që i është...

Super Liga 19:39 - 21 Janar, 2020

Skënderbeu fitoi, por Daja është i tërbuar me atë që ndodhi sot/ Nuk janë gabime njerëzore

Ilir Daja ka folur pas fitores 3-2 kundër Partizanit. Trajneri i Skënderbeut ka analizuar gjatë ndeshjen, skuadrën por edhe Superioren. Tekniku kryeqytetas ishte ironizues ndaj arbitrave,...

Sport 19:31 - 21 Janar, 2020

Laçi i bëri gjëmën në shtëpi/ Martini: Ja çfarë do të bëjmë pas kësaj humbjeje

Trajneri i Teutës, Edi Martini, nuk e fshehu zhgënjimin pas humbjes 0-1 ndaj Laçit. Numri një i stolit durrsak tha se kundërshtari e meritonte fitoren dhe...

Super Liga 19:26 - 21 Janar, 2020

Habit Sormani pas humbjes në Korçë/ Mund të kishim fituar nëse…

Partizani u mposht nga Skënderbeu me rezultatin 3-2 në sfidën e vlefshme për javën e 18-të. Pavarësisht humbjes tekniku i skuadrës së kuqe, Adolfo Sormani, u...

Sport 19:18 - 21 Janar, 2020

Cungu pas fitores në Durrës/ Tani nuk më dhëmb koka…

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shpreh shumë i kënaqur me të tijtë pas fitores 0-1 kundër Teutës. Menjëherë pas ndeshjes, numri një i stolit kurbinas...