Connect with Us

De Gea portieri më i paguar në botë?

Sport

De Gea portieri më i paguar në botë?

Publikuar

-

Kur vjen fjala për portierët flitet shumë për Manuel Neuer, Gigi Buffon apo Iker Casillas, por David De Gea mund t’i parakalojë të gjithë për sa i përket fitimeve duke u bërë mbrojtësi ekstrem më i pasur në botën e futbollit. Manchester United dëshiron ta blindojë 24 vjecarin dhe për t’ia arritur këtij qëllimi është gati që ta bëjë atë portierin më të paguar të botës, duke evituar një transferim të De Geas te Reali i Madridit në vitin 2016. Sic bën të ditur tabloidi anglez “The Sun”, Manchester United është i predispozuar për ti ofruar De Geas një kontratë të re prej 45 milionë eurosh për pesë sezone.

 

Në këtë mënyrë spanjolli do të përfidojë plot 190 mijë euro në javë, më shumë se dyfishin e pagës së tij aktuale. De Gea po zhvillon një sezon shumë të mirë me Manchester United dhe në nëntor u shpall lojtari i muajit në skuadrën e Van Gaal, për të shtatën herë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE