Connect with Us

“FA Cup”/ Mançester Junajtit kalon fazën, Ja  kush janë çerek – finalet në  Angli

Sport

“FA Cup”/ Mançester Junajtit kalon fazën, Ja  kush janë çerek – finalet në  Angli

Publikuar

-

 

Mançester Junajtit ka fituar në mbrëmjen e sotme me rezultatin 1-3 kunër Prestonit. Ndeshja ishte e vlefshme për një vend në  ¼ finale të Kupës FA.

Preston e zhbllokoi  rezultatin e para , me anë të Skot Laird (Scott Laird) por Mançesteri reagoi në momentin e duhur Ander Herrera që realizoi golin e barazimit në minutën e 65’. Shtatë minuta në vonë ishte mesfushori Fellaini ai që i dërgoi “djajt e kuq” në avantazh. Më pas Runei  ( Rooney) realizoi me anë të një 11-metërshi , duke dërguar shifrat në 3-1 dhe duke kaluar skuadrën e tij në fazën tjeteër të kupës.

Ja kush janë cerek-finalet:

 

FA Cup                                                                                                Kupa FA

Liverpul v Bllekbërn Rovers                                                         Liverpul – Bllekbërn Rovers

Bradford City v Reading                                                               Bredford Siti – Riding

Manchester United v Arsenal                                                       Mançester Junajtit — Arsenal

Aston Villa v Ëest Brom                                                              Aston Villa – Uest Bromuiç

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: