Connect with Us

“Premier League”/ Venger dhe Zhirud, më të mirët e muajit Mars

Sport

“Premier League”/ Venger dhe Zhirud, më të mirët e muajit Mars

Publikuar

-

Duket se eliminimi nga Liga e Kampionëve ka ndikuar për mirë te skuadra e Arsenalit. Në përzgjedhjen e përmuajshme të trajnerit dhe lojtarit më të mirë, të dy çmimet i janë dhënë përfaqësuesve të Arsenalit.

Arsen Venger u shpall menaxheri më i mirë për muajin Mars, ndërsa Oliver Zhirud u shpall lojtari më i mirë. Arsenali ka forcuar ndjeshëm pozicionin e saj në renditjen e “Premie League” ku ndodhet në vendit e tretë me 60 pikë, 1 pikë larg vendit të dytë dhe 7 pikë larg Çelsit.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Olainkën nuk e donte, Kombëtarja shqiptare natyralizon dy brazilianë

Publikuar

-

Nga

Për Piter Olainkën nuk ka vend në Kombëtaren shqiptare, ndonëse bëhet fjalë për një sulmues të nivelit të lartë, e që e nisi rrugëtimin e tij në futbollin profesionist nga Shqipëria, me skuadrat e  Bylisit dhe Skënderbeut. Në Shqipërie dhe pse nigeriani kishte dëshirë që të luante për fanellën kuqezi ja mbyllën dyert, ndërsa duket […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

PSG ka fituar 1-4 në Nice në ndeshjen e javës së 10 për Ligue 1. Fillimisht ishte Di Maria që shënoi dy gola për 5 minuta, 15′ dhe 20′. Njëri më i bukur se tjetri. Përveç finalizimit perfekt nga argjentinasi, edhe asistet e Icardit dhe Meunier ishin të një klasi të lartë. Di Maria has […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tension Rusi-Kosovë, UEFA merr vendimin drastik

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, UEFA ka njoftuar ditën e sotme, se Komisioni i Emergjencave, ka marrë vendimin për të shmangur ndeshjet mes Kosovës dhe Rusisë. Ekipet Kombëtare, por gjithashtu edhe ekipet e kampionateve, nuk do të lejohen të ndeshen mes tyre në çdo kompeticion të organizuar nga UEFA. “Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë në […]

LEXO TE PLOTE