Connect with Us

Pescara blen përfundimisht Ledian Memushajn

Sport

Pescara blen përfundimisht Ledian Memushajn

Publikuar

-

Ledian Memushaj është plotësisht një futbollist i Pescarës. Drejtuesit e klubit nga krahina e Abruzzos kanë arritur marrëveshjen me Leccen për blerjen përfundimtare të kartonit të mesfushorit të kombëtares kuqezi, dhe tashmë Memushaj mund të konisderohet në kuptimin e plotë të fjalës një futbollist i Pescarës. Sezonin e fundit 28-vjecari vlonjat shkëlqeu me fanellën e skuadrës bardhekaltër në Serinë B, dhe te Pescara kurrësesi nuk dëshironin të humbisnin shërbimet e lojtarit shqiptar. Klubi i Serisë B e tranferoi Memushajn nga Lecce një vit më parë në formë huazimi me të drejtë blerjeje pas 1 sezoni. Pescara e aktivizoi këtë opsion që ekzistonte në marrëveshjen mes dy klubeve dhe sic zbulojnë mediat italiane për një shifër prej 170 mijë Eurosh arriti ta bënte të vetin kartonin e Ledian Memushajt. Me paraqitjet e shkëlqyera që ka bërë gjatë vitit të fundit me Pescarën dhe kombëtaren shqiptare vlera e Memushajt në merkato është rritur ndjeshëm me faqen speacializuar transfermarkt që e vlerëson kartonin e tij në shumën e 1,4 milionë Eurove, megjithatë drejtuesit e skuadrës bardhekaltër arritën të përfitonin nga marrëveshja që kishin firmosur verën e kaluar por edhe nga fakti që Lecce militon në Lega Pro duke e blerë lojtarin për një shifër shumë të ulët dhe duke bërë kështu një biznes të shkëlqyer.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: