Connect with Us

Frikë për Immobile, u përplas dhunshëm në miqësore

Sport

Frikë për Immobile, u përplas dhunshëm në miqësore

Publikuar

-

Momente frike për sulmuesin italian të Sevillas, Ciro Immobile. Gjatë miqësores që skuadra andaluziane po luante kundër anglezëve të Watford, ish bomberi i Torinos u përplas dhunshëm me portierin Gomes. Lojtari italian mori një goditje të fortë në kokë, duke detyruar mjekët e ekipit ta transportonin me barrelë me një maskë oksigjeni për të evituar përkeqësimin e gjendjes së tij. Immobile u transportua menjëherë në spital ku u nënshtrua testeve të detajuara për të zbardhur shkallën e dëmtimit.

Sipas informacioneve, Immobile është në gjendje të mirë dhe pritet që të dalë nga spitali gjatë orëve në vazhdim. Për shkak të këtij episodi, miqësorja u ndërpre për rreth 7 minuta, pasi shokët e skuadrës kërkonin informacione për gjendjen e tij. Ciro Immobile u transferua në Spanjë pak ditë më pas pas eksperiencës së dështuar në Dortmund. Ai u bashkua me Sevillan në formën e huazimit. Te andaluzianët, 25-vjeçari ka detyrën e vështirë për të plotësuar boshllëkun e lënë nga Carlos Bacca.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: