Connect with Us

“Alarm” te Skënderbeu, 700 tifozë vijnë nga Zagrebi

Sport

“Alarm” te Skënderbeu, 700 tifozë vijnë nga Zagrebi

Publikuar

-

Drejtuesit e Skënderbeut janë vënë në “alarm”, pasi dje drejtuesit e klubit të Dinamos së Zagrebit kanë konfirmuar ardhjen e 700 tifozëve në stadiumin  “Elbasan Arena” për ndeshjen me korçarët.

Një shifër e lartë, e pazakontë kjo për një skuadër mike në Shqipëri. Kjo shifër në fakt përputhet me atë që u takon tifozëve miq në stadiumin e Elbasanit, sipas përqindjes së kapacitetit të këtij stadiumi.

Diçka pozitive që vijnë kaq shumë tifozë, por nga ana tjetër duhet garantuar siguria në “Elbasan Arena” dhe kjo nuk është aspak e lehtë.

Presidenti Takaj prej disa ditësh ka ngritur një grup, që po punon enkas për mbarëvajtjen e ndeshjes së 19 gushtit. Ndaj Milsamit ishin në stadium 8200 tifozë, ndërkohë që tashmë interesimi është shumë herë më i madh.

Dinamoja e Zagrebit  njihet për tifozërinë e saj të zjarrtë, ku spikat grupimi “BBB” apo “Bad Blue Boys”. Patjetër që ata 700 që do të vijnë në Elbasan  do të jenë nga më fanatikët, ndaj dhe duhen menaxhuar sa më mir.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: