Connect with Us

Rrahmani ndaj Dinamos, vëzhgon Josa

Sport

Rrahmani ndaj Dinamos, vëzhgon Josa

Publikuar

-

RNK Split – Dinamo Zagreb është ndeshja e radhës në kampionatin kroat, të cilin trajneri i Skënderbeut, Mirel Josa, do ta shikojë nga televizori.

Kuptohet për të parë kundërshtarët e tij. Ndërkohë kjo sfidë do të jetë dhe një përballje e ish-mbrojtësit të Partizanit, Amir Rrahmani me kundërshtarët e Skënderbeut.

RNK Split e Rrahmanit kryeson kampionatin kroat me 11 pikë, teksa kanë dy pikë më shumë se sa Dinamo e Zagrebit, që do të jetë kundërshtari i Skënderbeut në Play-off të Ligës së Kampioneve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE