Connect with Us

Skënderbeu, frikë nga ultrasit kroatë

Sport

Skënderbeu, frikë nga ultrasit kroatë

Publikuar

-

Kështu e ka nisur deklaratën e tij ndërlidhësi i Skënderbeut me UEFA-n, Mario Nikolli, ndërsa bëhet fjalë për grupimin e tifozëve të Dinamos së Zagrebit, “Bad Blue Boys”, të cilët brenda kanë dhe boshnjakë, por dhe grekë.

Të gjithë të njohur si huliganë dhe me qëllimin e madh të tyre për të prishur ndeshjen në “Elbasan Arena” dhe për të krijuar trazira.

“Janë një grup tifozësh kundër klubit të tyre dhe bëjnë gjithçka për të prishur ndeshjen. Kemi informacionin se ky grup është duke u organizuar për në “Elbasan Arena” dhe do të jenë prezent në ndeshje.I bëjmë thirrje opinionit publik, tifozëve, që të kenë mendjen si brenda, ashtu dhe jashtë stadiumit, sepse ata janë të rrezikshëm. I bëjmë thirrje dhe policisë që të marrë masat.Ne kemi kontakte dhe me oficerin e sigurisë së UEFA-s, i cili do të jetë shoqëruesi i delegatit të ndeshjes, ndërsa na ka treguar histori të gjata të dhunës së shkaktuar nga ky grupim”.

Ndërkohë do të jenë 250 stjuartë në stadium, ndërsa pritet që të ketë dhe policë kroatë, si shoqërues të këtij grupimi për t’i ardhur në ndihmë policisë shqiptare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: