Connect with Us

Jovetiç kërkon përforcime

Sport

Jovetiç kërkon përforcime

Publikuar

-

Interi ka prezantuar zyrtarisht blerjen e fundit, sulmuesin malazez, Stefan Jovetiç, i cili do të veshë fanellën me numrin 10.

“Është një nder të jem lojtar i Interit. Këtë gjë e kam dëshiruar shumë kohë më parë, por pasi braktisa Serinë A, zgjodha Anglinë, duke menduar se do të përjetoja një aventurë fantastike, por nuk rezultoi e tillë”.

“Ndaj jam i lumtur që jam rikthyer në Itali dhe kam preferuar të jen vetëm lojtar i Interit. U premtoj fansave zikaltër se do të shënoj shumë gola, si edhe do të ndihmoj në maksimum në lojën ofensive të grupit. Duhet të arrijmë vendin e tretë, por për këtë gjë na nevojiten ende përforcime nga merkato verore”.

“Në sulm do të luaj së bashku me Ikardin dhe ky fakt më lumturon, pasi sulmuesi argjentinas ka një potencial të paimagjinueshëm. Së bashku kemi një objektiv, i cili është t’i fitojmë të dyja ndeshjet e derbit kundër Milanit, ndaj dhe premtojmë se do të shënojmë shumë gola”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE