Connect with Us

Ermir Lenjani në formacionin e javës në Francë

Sport

Ermir Lenjani në formacionin e javës në Francë

Publikuar

-

Paraqitja e shkëlqyer e Ermir Lenjani-t në ndeshjen e parë me Nantes i garantoi mbrojtësit shqiptar një vend në ekipin më të mirë të javës në Ligue 1.

Kuqeziu u përfshi në formacionin ideal nga mediat më prestigjoze në Francë. Duke nisur nga e përditshmja më e madhe sportive, “L’Equipe”, që e rreshtoi në krahun e majtë, në një repart difensiv përkrah emrave Thiago Silva i Paris Saint Germain, veterani i Bastia, Squillaci edhe shokun e skuadrës te Nantes, mbrojtësin e djathtë Leo Dubois.

“Liberation”, një tjetër e përditshme e madhe, në formacionin e saj ideal kishte mendim të shumë të ndryshëm nga “L’Equipe”, ndërsa Lenjani ishte një prej pak të përbashkëtave.

Kuqeziu 26-vjeçar ishte mbrojtësi i majtë më i mirë i javës së tretë të kampionatit.

“Brilant me fanellën e Kombëtares shqiptare dhe këtë e provoi vetë Franca. Lenjani nuk luajti për Rennes vitin e kaluar. Papritmas u transferua te armiqtë e Nantes. Ndeshja e parë kundër Reims, aktivizimi i parë si titullar dhe goli i parë. Aspak keq si ambientim”, shkruante gazeta “Liberation”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: