Connect with Us

Hamilton i pandalshëm, pole-position edhe në Monza

Sport

Hamilton i pandalshëm, pole-position edhe në Monza

Publikuar

-

Lewis Hamilton është thjeshtë fantastik. Në pistën mitike të Monzas piloti britanik i Mercedesit koleksionoi pole-position-in e 11-të sezonal nga 12 të mundshëm, teksa regjistroi kohën më të shpejtë. Në provat zyrtare të Cmimit të Madh të Italisë, Hamilton e ndali kronometrin me kohën 1 minutë 23 sekonda e 397 të mijtat. Nuk zhgënjyen as dy makinat Ferrari që përpara publikut të tyre regjistruan kohën e dytë dhe të tretë më të mirë. Kimi Raikkonen befasoi në fund shokun e tij të skuadrës gjermanin Sebastian Vettel duke u pozicionuar i dyti, ndërkohë 4-herë kampioni i Botës do të niset nga vendi i 3-të në garën e të kësaj të Diele.

Vetëm 234 të mijtat e sekondit më e ngadaltë se e Hamilton ishte koha e vendosur nga finalndezi. Nuk shkoi më shumë se vendi i 4-t piloti tjetër i Mercedesit Nico Rosberg që për asnjë moment nuk u shfaq në lartësinë e duhur gjatë këtyre provave. Një paraqitje të mirë dhuruan edhe dy makinat Williams me Felipe Massan që u rendit i pesti dhe Valteri Bottas menjëherë pas tij. 10-shja e parë kompletohet me Sergio Perez, Romain Grosjean, Nico Hulkenberg dhe Marcus Ericsson. Zhgënjyen totalisht në provat zyrtare të Monzas, makinat Red Bull dhe ato Mclaren, me Kvyat e Ricciardon që u pozicionuan respektvisht në vendet 14 dhe 15-të dhe Button e Alonson menjëherë pas tyre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE