Connect with Us

Franck Ribery përgatit rikthimin në fushë

Sport

Franck Ribery përgatit rikthimin në fushë

Publikuar

-

Franck Ribery do të rikthehet shumë shpejt në dispozicion të trajnerit Pep Guardiola pas kalvarit të gjatë të qëndtimeve. Sulmuesi francez i Bayern Munchen mungon që prej 7 muajsh. Ai nuk zbret në fushë që prej Marsit pas një dëmtimi në kavilje dhe sipas mediave gjermane ai është rikuperuar falë një programi të ndjekur në pajisjen anti gravitet të NASA-s ku stërviten astronautët për misionet hapësinore. 32-vjeçari nuk ka luajtur në 28 ndeshjet e fundit të bavarezëve por pavarësisht mungesës së tij dhe asaj të holandezit Arjen Robben që prej 4 javësh, ekipi i Bayernit kryeson BUndesligën me 7 pikë avantazh ndaj Borussias së Dortmundit. Por ndërkohë që Guardiola është në pritje të rikthimit të dy sulmuesve, ai duket se ka gjetur emrat e duhur për t’i zëvendësuar, ata janë dy blerjet e verës, Douglas Costa dhe Kinglsey Coman. “Përsa i përket Robben shpreson se do të rikthehet në stërvitje pas ndeshjeve të kombëtareve dhe e njëjta gjë vlen edhe për Franck, i cili do të jetë një element shumë i rëndësishëm për skuadrën tonë”, theksoi trajneri spannjoll, i cili mund të fërkojë duart pasi infermieria po boshatiset.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: