Connect with Us

Prokuroria “çliron” Messin nga akuzat, rrezikohet babai

Sport

Prokuroria “çliron” Messin nga akuzat, rrezikohet babai

Publikuar

-

Prokuroria e Barcelonës kërkon 18 muaj heqje lirie për të atin e Lionel Messit, i cili akuzohet për mashtrim fiskal me vlerë 4.1 mln Euro por nga ana tjetër mbyll çështjen ndaj sulmuesit të Barcelonës që fillimisht u hetua për të njëjtën akuzë. Pasi mori deklaratën e Lionel Messit, Prokuroria kërkoi arkivimin e çështjes sepse sipas të dhënave, lojtari nuk ka qenë në dijeni të ngjarjes, ndërsa për të atin e tij, përveç heqjes së lirisë kërkoi edhe gjobitjen me 2 milionë Euro. Jorge Messi akuzohet për mashtrim fiskal me menaxhimin e të ardhurave nga të drejtat e imazhit të lojtarit argjentinas gjatë viteve 2007, 2008 dhe 2009.

Gjithsesi, kjo nuk do të thotë se i ati i numrit 10 do të vuajë dënimin me burg pasi fjalën e fundit do ta thotë Gjykata. Nëse Prokuroria nuk arrin të vërtetojë akuzat edhe pse ai mendohet se ka pasur një rol vendimtar në çështjen e fshehjes të të ardhurave, duke i depozituar paratë në parajsat fiskale për të evituar taksat në Spanjë ku lojtari po kryen aktivitetin e tij futbollistik.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: