Connect with Us

Gashi në Seria A?

Sport

Gashi në Seria A?

Publikuar

-

Shkëlzen Gashi duket se nuk ka më vend në skuadrën e Baselit. Golashënuesi më i mirë në dy sezonet e fundit po kalon një krizë të madhe ma trajnerin e ri Fischer, i cili nuk e aktivizon që nga momenti që goleadori kuqezi mori përsipër goditjen e një penalltie pa miratimin e trajnerit.

Jusifikimi i strategut të Baselit, ka bërë që futbollisti të nxirret në merkaton e janarit. Mediat helvete shkruajnë se Shkëlzen Gashi ka ikur nga Baseli, përcjell.

Në të kundërt, ai rrezikon dy gjëra: së pari, për të shkatërruar çdo gjë, atë që e ka ndërtuar si një golashënues në dy sezonet e fundit, dhe, së dyti, kështu ka për të humbur vendin e tij në Kombëtaren e Shqipërisë.

Lazio ose Fiorentina mund të jenë dy nga skuadrat që mund të shfaqin interes për Gashin në janar.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE