Connect with Us

Gashi shpërthen me tregolësh, shënon edhe Albian Ajeti

Sport

Gashi shpërthen me tregolësh, shënon edhe Albian Ajeti

Publikuar

-

Shkëlzen Gashi i jep një “shuplakë” për mosaktivizimin në vazhdimësi trajnerit të Baselit, Urs Ficher në ruandin e 1/8-ve të Kupës së Zvicrës. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare realizoi një tregolësh në fitoren e thellë 5-1 në fushën e Muttenz, duke konfirmuar se nuk është një lojtar që mund të qëndrojë në stol e aq më tepër të lihet në tribunë për kaprico të trajnerit.

Në pjesën e parë 10 minuta pasi Haegh kishte kaluar në avantazh Baselin, Gashi realizoi sërish për kampionët e Zvicrës, që në pjesën e dytë e patën edhe më të lehtë për të siguruar kualifikimin falë kualitetit të 26-vjecarit shqiptar, i cili shënoi edhe dy gola të tjerë në minutat 62 dhe 72, për ta bërë të pavlerë rrjetën e vendasve të shënuar më 11 metërsh në fillim të fraksionit të dytë.

Goli i pestë i Baselit u realizua me 11-metërsh nga një tjetër shqiptar, pikërisht nga i riu Albian Ajeti, i cili është vëllai i mbrojtësit kuqezi Arlind Ajeti.

Në këtë takim u aktivizua nga minuta e parë edhe mbrojtësi Naser Aliji, ndërsa Taulant Xhaka qëndroi në stol.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE