Connect with Us

Nantes vazhdon të besojë te Ermir Lenjani

Sport

Nantes vazhdon të besojë te Ermir Lenjani

Publikuar

-

Nantes beson te potenciali i Ermir Lenjanit. Konfirmimi erdhi nga presidenti i klubit të Ligue 1 franceze, Waldemar Kita. Duke folur për merkaton e janarit dhe përforcimet që mund t’i nevojiten ekipit për t’u ngritur në renditje, drejtuesi i klubit theksoi se mbrojtësi shqiptar do të jetë një armë më shumë deri në fund të sezonit.

Kita njoftoi se në janar, klubi do të veprojë në merkato, por vetëm për të afruar një lojtar, i cili do të zëvendësojë të dëmtuarin Valentin Rongier. Sipas presidentit të Nantes, skuadra ka në kontingjent lojtarë të rëndësishëm që nuk po aktivizohen, si Lenjani dhe Gomis.

Deklarata duket edhe si një thirrje për trajnerin Der Zakarian, që e ka larguar 26-vjeçarin të lindur në Gjilan nga formacioni. Ndeshja e fundit ku Lenjani është aktivizuar në kampionat francez ishte ajo e 23 Tetorit të kaluar, ku Nantes fitoi 0-2 në fushën e Caen. Mbrojtësi u aktivizua si zëvendësues në 20 minutat e fundit. Ndërkohë, për të gjetur herën e fundit kur kuqeziu ka zbritur si titullar në fushë, duhet të kthehesh deri më 26 Shtator, në ndeshjen ku Nantes u mposht në shtëpi nga Paris Saint Germain. Plot shtatë javë më parë.

Ndër të tjera, presidenti Kita nuk u shpreh aspak i kënaqur me ecurinë e skuadrës. Ai pret që Nante të vazhdojnë ngjitjen në renditje, ndërsa aktualisht “kanarinat” pozicionohen në vendin e dhjetë në Ligue 1.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: