Connect with Us

Skënderbeu vëzhgon talente në Nigeri

Sport

Skënderbeu vëzhgon talente në Nigeri

Publikuar

-

Jo vetëm të përqendruar në garën për titullin e gjashtë. Pas dominimit absolut të kampionatit gjatë këtyre sezoneve dhe pjesëmarrjes historike në Europa League, Skënderbeu synon ti japë vazhdimësi projektit fitues.

Me ndeshjet ndërkombëtare që shërbejnë si vitrinë për yjet e rinj të korçarëve, për të cilët interesohen klube nga e gjithë Europa, bardhekuqtë kërkojnë të afrojnë të tjerë talentë.

Një mënyrë për të vazhduar politikën e promovimit dhe shitjes së të rinjve cilësorë, por duke mbajtur në nivele të larta edhe kontingjentin. Kjo është arsyeja përse drejtori Sportiv i klubit, Haris Fakiç, së bashku me ndihmësin Ertan Demiri udhëtuan drejt kryeqytetit të Nigerisë, Lagos.

Në bashkëpunim me Federatën Nigeriane, prej 11 Nëntorit dhe deri në datën 19, në Lagos dhe Ere po zhvillohet turneu i talenteve të rinj afrikanë, “Real Sapphire”. Një aktivitet ku përfaqësohen futbollistë të grupmoshave deri në 19 vjeç nga Nigeria, Kameruni, Gana dhe Kepi i Shpresës së Mirë.

Vizita e drejtuesve të Skënderbeut erdhi pas ftesës së Federatës Nigeriane. Drejtori Sportiv Fakiç dhe ndihmësi i tij, Demiri i janë bashkuar menaxherëve, trajnerëve dhe zyrtarëve të klubeve nga e gjithë bota.

Objektivi është evidentimi i talentëve me perspektivë, me shpresën se në turneun e të rinjve do të zbulohen të tjerë lojtarë cilësorë si mesfushori 20-vjeçar nga Mali, Bakary Nimaga apo sulmuesi 19 vjeçar nga Nigeria, Peter Olayinka, për të cilët nuk kanë munguar ofertat konkrete. Një strategji rezultative deri më tani te Skënderbeu, e cila do të ndërthuret edhe me prurjet e talentëve nga Akademia e klubit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: