Connect with Us

Uefa Champions League/ Barcelona – Roma, supersfida e mbrëmjes

Sport

Uefa Champions League/ Barcelona – Roma, supersfida e mbrëmjes

Publikuar

-

Edicioni 2015-2016 i Uefa Champions League, pritet të zbulojë këtë të Martë të tjera skuadra të kualifikuara për në fazën e 1/8-ave, pasi në program për të luajtur janë 8 ndeshje të vlefshme për grupet E, F, G dhe H. Supersfida e ditës do të jetë ajo që do të zhvillohet në Camp Nou mes Barcelonës dhe Romës. Blaugranat kanë nevojë, për një barazim për të siguruar kualifikimin por edhe vendin e parë  në grupin E,  dhe pas asaj fitoreje fantastike në El Clasicon përballë Realit, është e pamundur ta imagjinosh se do të hasin vështirësi ndaj Romës së Rudi Garcias. Në orën 18-të do të luhet sfida e parë e këtij grupi ajo mes Bate Borisov dhe Bayer Leverkusen që do të zhvillohet në Bjellorusi. Një takim ky që mund të vendosë shumë përsa i përket vendit të dytë në grupin E. Sfida të lehta në letër parashikohet të kenë edhe Bayern Munich dhe Arsenali.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE