Connect with Us

Super Cikalleshi, dy gola me Basaksehir

Sport

Super Cikalleshi, dy gola me Basaksehir

Publikuar

-

Sokol Cikalleshi nuk luan titullar prej dy muajsh te Istanbul Bashaksehir, megjithatë mbetet vendimtar për ekipin e tij. I aktivizuar nga stolit, në startin e pjesës së dytë, sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi dy gola në barazimin 3-3, që skuadra nga Stambolli regjistroi në fushën e Bursasporit, në javën e 20-të të Superligës turke.

E jashtëzakonshme rrjeta e parë e kuqeziut. Koordinim perfekt dhe roveshatë ku shfaqi të gjithë bagazhin teknik. Një gol që riktheu shpresën te Bashaksehir, që deri në minutën e 50-të ishte në disavantazh 2-0.

Goli i dytë persona i Sokol Cikalleshit erdhi në minutën e 75-të, me një goditje të shkëlqyer në kufi të zonës. Me këtë rrjetë sulmuesi sulmuesi shqiptar vulosi shifrat përfundimtare 3-3. Dy golat e Cikalleshit ishin vendimtarë për ti evituar humbjen Bashaksehir-it, që ngjitet në vendin e katërt në kampionat, në zonën e kupave të Europës. Kavajasi ngjitet në kuotën e 4 golave të realizuar në Superligën turke, ndërsa gjatë këtij edicioni numëron edhe 7 gola në 6 ndeshje të Kupës, aty ku aktivizohet rregullisht në formacionin titullar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: