Connect with Us

Gashi titullar në radhët e Colorados

Sport

Gashi titullar në radhët e Colorados

Publikuar

-

Aventura e Shkëlzen Gashit përtej Atlantikut me fanellën e Colorado Rapids do të startojë në gjatë këtij muaji me 4 ndeshjet miqësore në prag të sezonit të ri në Major League Soccer që starton në datën 6 Mars. Sulmuesi shqiptar është bashkuar me ekipin amerikan disa javë më parë, por zyrtarisht do të zbresë në fushë në ndeshjet miqësore që Colorado ka planifikuar deri në datën 27 Shkurt. Trajneri Pablo Mastroeni e ka projektuar bomberin kuqezi në formacionin bazë dhe sipas mediave amerikane, Gashi është një prej lojtarëve që do ta nisë sezonin nga fusha e blertë. Ajo që bie në sy në formacionin e ndërtuar nga mediat pranë skuadrës së Coilorados, është fakti se 10 nga 11 titullarët janë afrime të merkatos së muajve të fundit. Colorado ka shpenzuar shuma të mëdha për ndërtimin e një skuadre konkurruese në futbollin amerikan duke afruar një numër të madh lojtarësh me eksperiencë. Gashi është një prej transferimeve më të bujshme në futbollin amerikan gjatë merkatos së dimrit. Ai është cilësuar si një nga lojtarët më të mirë të kontinentit të vjetër që me ekseperiencën dyhe klasin e tij do të ndihmojë Major League Soccer të rritet edhe më shumë në të ardhmen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE