Connect with Us

Gashi mposht Gerrard dhe De Jong

Sport

Gashi mposht Gerrard dhe De Jong

Publikuar

-

Shkëlzen Gashi ndihmoi Colorado Rapids të arrinte fitoren e parë sezonale, me ekipin e tij që mundi me një gol në fund, Los Angeles Galaxy të Gerrard, Keane, De Jong dhe Ashley Cole. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, që është shndërruar në lojtarin më të ndjekur mediatikisht te Rapids, ishte pjesmarrës në cdo aksion sulmues të të tijve. Vendasit megjithatë ishin me fat në pjesën e parë kur Galaxy goditi traversën, ndërsa në pjesën e dytë, më ekzkatësisht në minutën e 52-të, sulmuesi kuqezi ju afrua ndjeshëm golit, por goditja e tij doli paksa jashtë. Gashi, që luajti 90 minuta në këtë ndeshje, ndihmoi ekipin të sulmonte në minutat e fundit, dhe në kohën shtesë, Marco Pappa, arriti të gjejë golin e fitores për të tijtë me një goditje të bukur në zonë që la të “shtangur” portierin vendas, Brian Roëe. Kjo ishte fitorja e parë në dy ndeshje për Coloradon në sezonin e rregullt, që në javën e parë ishte mundur 1-0 nga San Jose Earthëuake.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

FOTO/ Kukësi nuk ndalon punimet për stadiumin e ri, shikoni si duket aktualisht

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht masave të ashpra kufizuese për të mbrojtur qytetarët prej koronavirusit, punimet për stadiumin e ri të Kukësit vazhdojnë, por me ritme të ngadalta. Në një njoftim të klubit verilindor bëhet me dije se ritmi i punimeve për stadiumin e ri të nënkampionëve të Shqipërisë po vazhdojnë me staf dhe orar të kufizuar. Situata e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kaos për pagat e Vllaznisë, Kryetarja e Këshillit akuzon për manipulim

Publikuar

-

Nga

Klubi i Vllaznisë është një nga të shumtët që nuk janë privatizuar dhe vazhdojnë të vuajnë keqmenaxhimin e bashkive. Prej muajsh lojtarët dhe punëtorët e klubit nuk po paguhen dhe është krijuar një situatë shumë e vështirë, në një periudhë kur paratë janë një nevojë urgjente në situatën që është shkaktuar nga përhapja e koronavirusit. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Na shoqëroi policia, ëndrra imë të luaj për…”, rrëfehet Tuci: Na thonë “banda e shqiptarëve”

Publikuar

-

Nga

Një nga të ftuarit e shumtë në emsionin “FanZone” ishte sulmuesi i Shqipërisë U-21, Indrit Tuci, i cili është pjesë e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci, ku luajnë gjithashtu Uzuni, Mersinaj, Çokaj dhe Lirim Kastrati. “Për momentin, ndodhem te shtëpia ime, në Laç. Sapo kam ardhur nga Zagrebi, ku sapo ka rënë edhe tërmeti. Kontaktova […]

LEXO TE PLOTE