Connect with Us

“Daily Mail” shkruan për hetimin e Skenderbeut nga UEFA

Sport

“Daily Mail” shkruan për hetimin e Skenderbeut nga UEFA

Publikuar

-

Tabloidi Daily Mail i ka bërë jehonë lajmit të një hetimi ndaj Skenderbeut lidhur me dyshimet për trukime ndeshjesh. Në lajmin e publikuar nga Daily Mail, pasqyrohet deklarata zyrtare e ekipit korçar, ku pranoheshin se ndaj Skenderbeut kishte një hetim dhe se seanca dëgjimore do të mbahet sot në Zvicër. Pas lajmeve të shoqëruara me fakte dhe burime serioze nga citynews, deklarata e ekipit korçar u bë vetëm ditën e djeshme, ndërsa para kësaj kishte një heshtje nga mediat sportive në vend. Ndërsa Daily Mail i është referuar deklaratës zyrtare të Skenderbeut.

Artikulli i plotë nga Daily Mail

Kamponi i ligës shqiptare KF Skenderbeu thotë se është duke u hetuar nga UEFA për trukim ndeshjesh. Në një deklaratë të mërkurën thotë se UEFA iu ka kërkuar për të shkuar në një seancë pas dyshimeve rreth disa rezultateve në ligën kombëtare dhe përballjeve evropiane.

Klubi, i cili fitoi titullin e ligës për të gjashtën herë këtë vit, thotë se hetimi është bazuar në informacion nga kompanitë e basteve, akuzat nga tifozët dhe mediat.

Klubi thotë se ata do të “argumentojnë ne kemi fituar gjithçka në bazë të meritave tona dhe rezultatet kanë qenë gjithmonë të merituara.”

Linku i artikullit origjinal

http://www.dailymail.co.uk/wires/ap/article-3608869/Albanias-Skenderbeu-says-UEFA-probing-alleged-match-fixing.html?ITO=1490&ns_mchannel=rss&ns_campaign=1490

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE