Connect with Us

FSHF, tjetër paralajmërim për liçencimet

Sport

FSHF, tjetër paralajmërim për liçencimet

Publikuar

-

Komisioni i licensimit prane Fshf ka dhene sot nje paralajmerim te rendesishem per te gjitha klubet, ne prag te fillimit te sezonit te ri, sigurimi i licenses do te duhet te jete prioritet i tyre, ne te kundert rrezikojne rregjistrimin ne kategorite perkatese. Pas nje pune intensive dhe sugjerimeve te dhena ne periudhe te ndryshme, klubet tona do te duhet te japin nje provim te rendesishem, para ketij komisioni, per ti bindur me fakte se jane te afte ne kategorite e fituara nepermjet aktivitetit sportive. Perpara perfaqesuesve te medias, drejtues te komisionit te licensimit, te garave dhe te sektorit teknik kane shpjeguar ne detaje perpjekjet e bera dhe detyra e lena per secilin klub. Sipas tyre ka nje interes ne rritje te klubeve per te ndjekur kushtet e vendosura nga Fshf, pas plotesimit te kriterit ligjor,  ne drejtim te kriterit sportive dhe administrative. Eshte nje fakt tanime, se te gjitha klubet e Kategorise Superiore, te pare dhe te sektori i te rinjve, drejtohen nga trajnere me diplomat perkatese te percaktuara nga sektori teknik. Ndersa konstatohen perpjekje per te afruar ne drejtimin e klubeve njerezit profesionit, sa i takon ceshtjeve administrative. Nderkohe mbetet shqetesim kriteri infrastruktures, pasi pothuajse te gjitha ambientet jane ne pronesi te bashkive respektive dhe atij financiar, pasi shumica e klubeve tona rezultojne me bilance negative, raporton SS. Pavarësishst probeleme te shumta, me te cilat perballen kluben tona, ne Fshf jane te angazhuar per ti orientuar dhe detyruar keto subjekte drejt plotesimit te te gjitha kushteve per te siguruar nje license, sipas manualit te percaktuar nga komisioni i licensimeve. Megjithate, keto premtime do te duhet te ballafaqohen me veprime konkrete, pas dates 15 korrik.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: