Connect with Us

Përballja Itali-Shqipëri/Ja deri kur mund t’i blini biletat

Sport

Përballja Itali-Shqipëri/Ja deri kur mund t’i blini biletat

Publikuar

-

Shtyhet afati i vendosur fillimisht nga Federata Shqiptare e Futbllit për biletat në dispozicion të tifozëve për ndeshjen eliminatore të radhës kundër Italisë. Në një njoftim të publikuar në faqen zyrtare, institucioni më i lartë i futbollit shqiptar bën me dije se shitja e biletave në dispozivcion të sektorit të tifzëve shqiptarë do të vazhdojë deri në datën 16 Mars. Sfida që do të luhet në datën 24 Mars në stadiumin e Palermos “Renzo Barbera” mbetet e një rëndësie të veçantë për Kombëtaren Shqiptare dhe mbështetja e tifozëve do të jetë vendimtare.

Sipas federatës, biletat mund të blihen në abjentet e institucionit ku të interesuarit do të deklarojnë edhe të dhënat e detyruara për të përfituar biletat. Afati ishte vendosur fillimisht nga federata italiane, por pas një kërkese nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit është shtyrë deri në datën 16 Mars. Në dispozicion të tifozëve shqiptarë janë biletat e sektorit të miqve me çmim 12 Euro dhe personat e interesuar duhet të kenë me vete kartën e identitetit sepse në bazë të rregullores në vendin fqinjë, biletat do të jenë të personalizuara./SS

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE