Connect with Us

E prisnit këtë? Zidane ka frikë nga Leicester City

Sport

E prisnit këtë? Zidane ka frikë nga Leicester City

Publikuar

-

Leicester City nuk e ka më trajnerin Claudio Ranieri dhe as që ka shans të fitojë sërish titullin kampion në Premier League, por ende frikëson. Ai i cili e ka pranuar hapur këtë është trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane.

“Shumë mendonin se Leicester City nuk do të qëndronte gjatë në krye të kampionatit vjet, por në fund e fitoi titullin. Shumë mendonin se nuk do t’ia dilte kundër Sevillas, por e bëri. Askush nuk preferon të ndeshet me ta”, – është shprehur francezi. Më tej, Zidane ka shtuar: “Ne kemi parë se Leicester City ka lojtarë shumë të talentuar, por më e rëndësishmja është se ata luajnë me zemër. Në një short me tetë skuadra, gjithmonë do të ketë dy ndeshje të vështira. Nuk ka më skuadra të dobëta në Champions League. Të gjithë besojnë dhe ëndërrojnë, pavarësisht se do të fitojë vetëm njëri”.

Zizuja nuk di të flasë ndryshe, përveçse troç. Lojtarët e tij e morën sinjalin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: