Connect with Us

Alarm nga presidenti i UEFA-s: Botërori do ketë një problem!

Sport

Alarm nga presidenti i UEFA-s: Botërori do ketë një problem!

Publikuar

-

Ju duk lajm i madh fakti që Botërori i vitit 2026 do të organizohet me 46 skuadra? Po, mbase për Shqipërinë, si kombëtare e vogël, është diçka shumë e mirë, por jo gjithçka do të jetë e përkryer me këtë reformë.

Kësaj i shqetësohet presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, i cili është shprehur se ka diçka e cila nuk do të funksionojë. “Kemi një problem: ku do ta organizojmë kompeticionin, pasi nevojiten 12 stadiume me një kapacitet prej më shumë se 50 mijë spektatorësh, dhe impiante të tilla mund të gjesh vetëm në 2 ose 3 vende të Europës, asnjë në Afrikë, ndoshta në Kinë apo SH.B.A. por askund tjetër”, – ka thënë numri 1 i shtëpisë së futbollit evropian.

E drejtë, apo jo? Shohim si do të veprojë FIFA!

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: