Connect with Us

Ndeshja e lamtumirës, Podolski zbulon çastin më të bukur në karrierë

Sport

Ndeshja e lamtumirës, Podolski zbulon çastin më të bukur në karrierë

Publikuar

-

Lukas Podolski sot gati sa nuk qau në konferencë për shtyp. Gjermania nesër do të presë Anglinë në një miqësore e cila do t’i dedikohet lamtumirës së sulmuesit gjerman dhe ai u shfaq shumë i emocionuar para gazetarëve.

“Kam kaluar kaq shumë çaste të bukura në mbi 13 vite. Që tani ndihem paksa çuditshëm, teksa shoh veten këtu, në këtë sallë, dhe pastaj do të shkoj në dhomat e zhveshjes. Do të provoj çaste emocionuese. Jam shumë i kënaqur që kam shansin ta mbyll në këtë mënyrë. Kjo do të thotë shumë për mua”, – tha Podolski. “Çasti më i bukur? Kam shumë dhe nuk dua të zgjedh, por ndoshta kur luajta në Kupën e Botës në shtëpi në vitin 2006, sepse kjo ndodh shumë rrallë për një lojtar, apo jo?” – shtoi ai.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: