Connect with Us

Lamtumira e Podolskit / Legjenda Scholl i prish festën

Sport

Lamtumira e Podolskit / Legjenda Scholl i prish festën

Publikuar

-

Eksperti i futbollit gjerman, Mehmet Scholl, ka shprehur rezervat e tij për sulmuesin Lukas Podolski, i cili të mërkurën mbrëma i dha fund karrierës me Gjermaninë duke shënuar golin e vetëm të fitores ndaj Anglisë.

“130 ndeshje për vendin tënd nuk janë një shaka, por duhet të jesh në gjendje t’i shfrytëzosh për të arritur diçka. Gjatë karrierës së tij, është thënë se ai mund të bëhej ndër më të mirët në botë, apo edhe më i miri, por me kalimin e viteve ai ra dhe nuk e gjej dot arsyen e vërtetë. Ai e teproi me shfaqjen e tij sociale. Gjithsesi, ka pasur një karrierë të mrekullueshme”, – u shpreh ish-lojtari i Bayernit.

“Shiko, Lukas, ke edhe një këmbë të djathtë!” – iu drejtua ai Podolskit në “ARD”. Dhe ky i fundit u përgjigj me shaka: “Tani duhet të shpiket ndonjë skuadër tjetër, Barcelona apo Reali nuk mjaftojnë për mua.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: