Connect with Us

Çështja e kontratës kuqezi / De Biasi befason me deklaratën e tij

Sport

Çështja e kontratës kuqezi / De Biasi befason me deklaratën e tij

Publikuar

-

Pavarësisht katër humbjeve radhazi që ka pësuar së fundmi, trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, është shprehur se do të respektojë kontratën, duke lënë gjithsesi hapur edhe ndonjë mundësi marrëveshjeje të re.

“Të paktën deri më 31 tetor do të jem trajner i Shqipërisë, më pas të shohim”, – ka thënë ai gjatë një evenimenti bamirësie në Milano.

Numri i 1 stolit kuqezi gjithashtu ka analizuar kampionatin italian dhe në veçanti supersfidën e luajtur dje në “San Paolo”, Napoli-Juve. “Ka qenë një ndeshje e madhe, e luajtur mirë nga të dy ekipet. Napolit i ka munguar vetëm goli i dytë, ndërsa bardhezinjtë kanë vuajtur pak për shkak të golit të shpejtë që kanë shënuar, janë ndier më shumë të qetë se duhet. Ndeshja e së mërkurës në Kupën e Italisë do të jetë një histori tjetër. Higuain? Ka shënuar shumë gola, nëse ndalet ndonjëherë vetëm sa bëhet më njerëzor, sepse shpesh duket si marsian”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE