Connect with Us

Kualifikikohet kombëtarja e femrave në futboll

Sport

Kualifikikohet kombëtarja e femrave në futboll

Publikuar

-

Një gol në minutën e fundit ndaj Greqisë  ishte mënyra më e bukur për të marrë një kualifikim për në eliminatoret e Botërorit të femrave nga vajzat kuqezi. Furtune Velaj vendosi në të 90-tën një ndeshje të pabesueshme në “Elbasan Arena”, me vajzat që luajtën si një skuadër, ashtu sic u mbështollën të gjitha bashkë me flamur në përfundim të kësaj sfide. Një kualifikim që lumturon, trajnerin Grima, Megi Docin por dhe Furtune Velajn që në intervistat pas sfidës nuk janë zhveshur ende nga emocionet e një fundi të tillë.

Furtune Velaj ishte protagonistja e madhe e takimit, teksa humbi një penallti por në krahun tjetër shënoi golin më të bukur të karrierën e saj kuqezi dhe jo vetëm.

Në eliminatore tani nuk do të jetë një detyrë e lehtë por vajzat dhe Grima, që kanë ecur me shpejtësi në një periudhë shumë të shkurtër janë besimplotë se mund të arrijnë dicka pozitive.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: