Connect with Us

Real çoi “spiunë” në Dortmund / Kërkon dy supertalente

Sport

Real çoi “spiunë” në Dortmund / Kërkon dy supertalente

Publikuar

-

Real Madrid kërkon të freskojë skuadrën, sepse Cristiano Ronaldo nuk sjell më garanci për skuadrën. Sulmuesi portugez vërtet shënoi dy gola ndaj Bayern dhe arriti në kuotën e 100 golave në kompeticionet evropiane, por ky sezon nuk ka qenë aspak bindës prej tij dhe është 32 vjeç.

Kështu, në Madrid kanë projektuar dy yjet e së ardhmes dhe të dy janë francezë. Ata janë Ousmane Dembele dhe Kilyan Mbappe. Sipas asaj që raporton “Diario Marca”, klubi madrilen dërgoi skatutët e vet ndeshjen e së mërkurës, Dortmund-Monaco, vetëm për të ndjekur dy lojtarët e kombëtares franceze.

Dembele dhe Mbape shkëlqyen në “Signal Iduna Park”. I pari luan për verdhezinjtë dhe kushton mbi 40 mln euro, kurse i dyti, i cili sivjet ka fituar vëmendjen e gjithë Evropës me performancat e tij te Monaco, mund të kushtojë mbi 80 mln euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: