Connect with Us

Trashi: Vllaznia ka qenë gjithmonë e fortë ndaj nesh

Sport

Trashi: Vllaznia ka qenë gjithmonë e fortë ndaj nesh

Publikuar

-

Në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes së fundjavës me Vllazninë, mesfushori i Partizanit Lorenc Trashi ka folur për sfidën kundër shkodranëve, por edhe për garën e nxehtë për titull.

“Skuadra shkodrane gjithmonë ka rezultuar një kundërshtar i vështirë për ne, duke iu referuar edhe sezonit të kaluar, kur shkodranët na kanë hequr titullin me rezultatet që kemi arritur ndaj tyre. Në Shkodër na pret një ndeshje e vështirë, sepse Vllaznia ka një grup mjaft të mirë lojtarësh, të cilët kanë vite që luajnë në Kategorinë Superiore. Pozitive për ne është fakti që Vllaznia të lë të luash futboll, mendoj që do të jetë një ndeshje emocionuese.

Si Kukësi ashtu edhe Skënderbeu janë në garë për titull, ndaj nuk do t’i përjashtoja korçarët, të cilët pas fitores ndaj Flamurtarit janë rikthyer bindshëm në luftë. Ne nuk i trembemi as Kukësit e as Skënderbeut, ne duhet t’i trembemi vetëm euforisë. Shpresoj të mos na ndodhë si sezonin e kaluar, pasi pikërisht nga euforia e kemi pësuar”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE