Connect with Us

E pabesueshme / Ja pse iu hoq dënimi Messit

Sport

E pabesueshme / Ja pse iu hoq dënimi Messit

Publikuar

-

E pabesueshme, por e vërtetë, ndonëse duket si lojë.

Lionel Messi u dënua me 4 ndeshje pezullim në arenën ndërkombëtare, pas ndeshjes Argjentinë-Kili, ku ofendoi arbitrin.  Pamjet filmike gozhduan yllin argjentinas, pasi u pa duke i thënë “La concha de tu madre” njërit prej arbitrave, që pak a shumë përkthehet “vafsh në të sat’ëme”. Megjithatë, ditët e fundit apelimi urgjent i Argjentinës në FIFA ka pasur sukses dhe sulmuesit i është hequr pezullimi.

Ajo që bën përshtypje është arsyetimi për heqjen e dënimit: “Mesi ishte duke biseduar në mënyrë jo agresive me arbitrin dhe fjalori i përdorur prej tij ishte në rangun e bisedës normale, pa ofendim”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

FOTO/ Shkruan historinë me Luftëtarin, shikoni çfarë bëjnë Abazaj & CO

Publikuar

-

Nga

Luftëtari po kalon një nga momentet më të errëta në 90 vite histori si klub. Jo vetëm është me një këmbë në Kategorinë e Parë, por i zhytur në borxhe dhe me probleme menaxhimi nga më të ndryshmet. Megjithatë, shtatë ish-lojtarë që bënë historinë me fanellën bluzi në sezonin 2017-2018, kur trajner ishte Hasan Lika, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Po udhëheq kampionatin, nuk do e besoni çfarë ka ndodhur me Kukësin këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Klubi i Kukësit në këtë sezon po vuan përsëri problemin e stadiumit pasi është udhëtues në të gjitha ndeshjet e tij, në pritje të rikonstruksionit të stadiumit “Zeqir Ymeri”. Por nëse në sezonin e kaluar këto udhëtime cënuan ndjeshëm planet e Kukësit për të fituar titullin kampion, në edicionin aktual verilindorët janë përshtatur mirë me […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Egbo po bën mrekullinë te Tirana, ja pse bardheblutë funksionojnë me të në stol

Publikuar

-

Nga

Emanuel Egbo është njeriu i çudirave, njeriu i artë i bardhebluve dhe njeri i fitoreve. Në pesë ndeshjet e tij në krye të skuadrës në Kategorinë Superiore, njeh 15 pikë të plota. Ecuria me luhatje e viteve të fundit e bardhebluve, kërkon gati pesë vite kthim pas në kohë (22 mars 2015-26 prill 2015) kur […]

LEXO TE PLOTE