Connect with Us

Ndeshja Kukësi-Skënderbeu/Artan Hoxha sulmon FSHF: Keqardhje, ja arsyeja pse s’pranove gjyqtar të huaj

Sport

Ndeshja Kukësi-Skënderbeu/Artan Hoxha sulmon FSHF: Keqardhje, ja arsyeja pse s’pranove gjyqtar të huaj

Publikuar

-

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka hedhur akuza të rënda për Federatën Shqiptare të Futbollit në lidhje me gjykimet që janë bërë për Kukësin dhe Tiranën.

Në një postim në rrjetet sociale, Artan Hoxha ka thënë se gjykimi skandaloz në ndeshjen e sotme tregon se FSHF nuk mund t’ia linte rastësisë së një gjyqtari të huaj një pazar kaq të majmë.

“Me gjykimet skandaloze ne Kukes dhe ne Tirane eshte fare e qarte pse FSHF nuk pranoi gjyqtare te huaj per keto dy ndeshje, finale per kampion, dhe finale per te dale nga kategoria. FSHF nuk mund tia linte rastesise se nje gjyqtari te huaj nje pazar kaq te majme.
Kukesi dhe Tirana jane te afte dhe e meritojne te dalin vete kampion dhe te qendrojne ne superlige.
Kartoni i kuq ne minuten e 13-te, te pjeses se pare kunder Skenderbeut, 11-metersh teper i dyshimte ne minuten e 46-te te pjeses se dyte ne favor te Kukesit. 11-metersh mjaft i qarte i padhene per Skenderbeun, dhe kartoni i dyte i kuq per korcaret.
Keqardhje qe ky gjykim skandaloz njollosi pa te drejte titullin e kampionit per Kukesin….”, ka përfunduar Hoxha./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE