Connect with Us

“Ishte lojtari më i mirë në fushë” / Trajneri Daja sulmon arbitrin Jorgji

Sport

“Ishte lojtari më i mirë në fushë” / Trajneri Daja sulmon arbitrin Jorgji

Publikuar

-

Para ndeshjes me Kukësin ai pati dalë hapur duke kërkuar për gjyqtarë ndërkombëtarë, por dëshira nuk iu realizua nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, sot u shfaq tepër i mërzitur pas humbjes ndaj Kukësit, teksa ia faturoi atë gjyqtarit Enea Jorgji. Ai tha se Jorgji ishte lojtari më i mirë në “Zeqir Ymeri”.

“Kam thënë që arbitrat janë në gjendje të gjykojnë. Sot arbitri nuk e di çfarë ka bërë. Shikojeni ju, por me dy kartonë të kuq, me penallti të mohuar, mohimin e kartonit të kuq, me këtë dozë emocionale që kam do doja të mos vazhdoja më”, – deklaroi Daja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE