Connect with Us

Jorgji vendos fitoren e Kukësit / “Kamikazi” i Superiores vret kampionatin

Sport

Jorgji vendos fitoren e Kukësit / “Kamikazi” i Superiores vret kampionatin

Publikuar

-

Ndeshja e sotme Kukësi-Skënderbeu në “Zeqir Ymeri” qe një skandal i vërtetë. Rrallë herë ka ndodhur që kryesfida e cila vendos praktikisht kampionin e një lige futbolli të shndërrohet në një teatër kaq të turpshëm me protagonist të pandreqshëm gjyqtarin Enea Jorgji, i cili vendosi fatin e takimit dhe skuadrën fituese të Superiores.

Jorgji, i përzgjedhur posaçërisht për të “vrarë” ndeshjen, ndëshkoi dy herë me të kuqe lojtarët e Skënderbeut dhe në të shumtën e rasteve pengoi zhvillimin e aksioneve të korçarëve, teksa u mohoi edhe një penallti atyre, duke u bërë kukull e kuksianëve.

Thuajse të gjithë tifozët e futbollit shqiptar po ofendojnë pa u kursyer ndaj Jorgjit në rrjetet sociale, duke e quajtur një gjyqtar të komanduar dhe me mision për t’i dhënë trofeun skuadrës verilindore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE