Connect with Us

(VIDEO) Derbi i derbeve përtej Atlantikut / Rosario përmbyt fushën me kukulla

Sport

(VIDEO) Derbi i derbeve përtej Atlantikut / Rosario përmbyt fushën me kukulla

Publikuar

-

Të gjithë e dinë se derbi Rosario Central-Newels Old Boys është derbi më i egër në Argjentinë, një klasike e paparë e futbollit në Amerikën e Jugut.

Javën e shkuar Rosario i mposhti rivalët e përbetuar dhe dje në mbrëmje tifozët kishin planifikuar festën e madhe. Po luhej ndeshja me Racingun, Rosario po fitonte, por papritur plasi rrëmuja me zjarr, fishekzjarre e tymues që e bënë ndeshjen të vështirë për t’u luajtur.

Momenti kulmues qe kur u hodhën kukulla plastike në fushë, të veshura me fanellën e Newels Old Boys, si “tregues” për festën e derbit. Rosario pritet të dënohet rëndë, por tifozët as që duan t’ia dinë. Ata fituan derbin!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

FOTO/ Shkruan historinë me Luftëtarin, shikoni çfarë bëjnë Abazaj & CO

Publikuar

-

Nga

Luftëtari po kalon një nga momentet më të errëta në 90 vite histori si klub. Jo vetëm është me një këmbë në Kategorinë e Parë, por i zhytur në borxhe dhe me probleme menaxhimi nga më të ndryshmet. Megjithatë, shtatë ish-lojtarë që bënë historinë me fanellën bluzi në sezonin 2017-2018, kur trajner ishte Hasan Lika, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Po udhëheq kampionatin, nuk do e besoni çfarë ka ndodhur me Kukësin këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Klubi i Kukësit në këtë sezon po vuan përsëri problemin e stadiumit pasi është udhëtues në të gjitha ndeshjet e tij, në pritje të rikonstruksionit të stadiumit “Zeqir Ymeri”. Por nëse në sezonin e kaluar këto udhëtime cënuan ndjeshëm planet e Kukësit për të fituar titullin kampion, në edicionin aktual verilindorët janë përshtatur mirë me […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Egbo po bën mrekullinë te Tirana, ja pse bardheblutë funksionojnë me të në stol

Publikuar

-

Nga

Emanuel Egbo është njeriu i çudirave, njeriu i artë i bardhebluve dhe njeri i fitoreve. Në pesë ndeshjet e tij në krye të skuadrës në Kategorinë Superiore, njeh 15 pikë të plota. Ecuria me luhatje e viteve të fundit e bardhebluve, kërkon gati pesë vite kthim pas në kohë (22 mars 2015-26 prill 2015) kur […]

LEXO TE PLOTE