Connect with Us

Vllaznia-Tirana / Më në fund ka një vendim për biletat

Sport

Vllaznia-Tirana / Më në fund ka një vendim për biletat

Publikuar

-

Deri më sot nuk dihej asgjë, por më në fund është marrë një vendim në lidhje me biletat e ndeshjes më delikate të javës së ardhshme në Superiore, Vllaznia-Tirana.

Klubi shkodran kërkonte që të lejohej hyrja falas për ndeshjen e vitit, për të pasur sa më shumë tifozë në stadium, por menaxhimi i stadiumit është në varësi të FSHF-së. Pas disa ditësh pritjeje, sot Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me vendimin për të lejuar hyrjen falas në disa sektorë. Kështu, tribunat C, E dhe D do të jenë falas, ndërsa tribunat A, B dhe VIP do të jenë me pagesë.

Tifozët veriorë janë ankuar për çmimet e larta të biletave, ndërkohë që interesimi në Shkodër ka qenë i ulët këtë sezon për shkak të paraqitjeve të dobëta të ekipit të Armando Cungut.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE