Connect with Us

Ka një çështje “Trashi” te Partizani / Ja çfarë ndodhi dje

Sport

Ka një çështje “Trashi” te Partizani / Ja çfarë ndodhi dje

Publikuar

-

Partizani dje barazoi në Korçë, duke e mbyllur i dyti këtë kampionat, por nuk ishte ndonjë arritje për t’u festuar. Jo vetëm kaq, sepse pati edhe tension, me mesfushorin Lorenc Trashi që u grind me stafin drejtues.

Në momentin e zëvendësimit, në minutën e 60-të, Lorenc Trashi ka reaguar ashpër dhe ka replikuar fuqishëm me trajnerin Klevis Dalipi, i cili zëvendësonte Sulejman Starovën në këtë ndeshje. Futbollistit të kuq nuk i ka pëlqyer aspak vendimi i tij për ta zëvendësuar dhe për shumë minuta ka qenë nervoz në stolin e kuq.

Një çështje më vete kjo për skuadrën e kuqe, pasi Trashi ka replikuar edhe në ndeshje të tjera të kampionatit, kur është zëvendësuar nga trajneri Strarova .

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE