Connect with Us

Videoja e rikthimit / Rrahmani shënon golin e parë te Dinamo

Sport

Videoja e rikthimit / Rrahmani shënon golin e parë te Dinamo

Publikuar

-

Dinamo e Zagrebit vjet i pagoi 1.6 milionë euro Splitit për mbrojtësin shqiptar Amir Rrahmani. Ky i fundit atje nuk mund të gjente shumë hapësirë, prandaj u vendos që të aktivizohej një vit te Lokomotiva, ku shkëlqeu, me 28 ndeshje si titullar.

Tani 23-vjeçari është kthyer te Dinamo e Zagrebit dhe debutimi ka qenë perfekt, sepse dje Dinamo fitoi një miqësore kundër Muras sllovene 4-0, me Rrahmanin që u fut në minutën e 17-të dhe në minutën e 66-të shënoi golin e fundit të ndeshjes.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE