Connect with Us

Barcelona e bën zyrtare / Messi rinovon, klauzola e tij është UAU!

Sport

Barcelona e bën zyrtare / Messi rinovon, klauzola e tij është UAU!

Publikuar

-

Tani është zyrtare! Lionel Messi do të rinovojë me Barcelonën! Sulmuesi argjentinas i Barcelonës do të jetë të paktën deri në vitin 2021 në “Camp Nou”. Klauzola e ndërprerjes së bashkëpunimit tashmë është vendosur në shumën e 300 milionë eurove.

Barcelona, pra, ka zgjidhur çështjen më kryesore. Klubi katalanas tani mund të përqëndrohet në operacione të tjera. Messi, i cili është në muajin e mjaltit, pas dasmës së tij, të premten e kaluar, do të nënshkruajë kontratën javën e ardhshme, kur të inkorporohet me pjesën tjetër të skuadrës, në përgatitjet parasezonale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE