Connect with Us

U sulmua nga gjithë Shqipëria për Kukësi-Skënderbeu / Jorgji gjykon në BATE-Alashkert

Sport

U sulmua nga gjithë Shqipëria për Kukësi-Skënderbeu / Jorgji gjykon në BATE-Alashkert

Publikuar

-

BATE-Alashkert. Kjo është ndeshja ku është caktuar gjyqtari famëkeq shqiptar, Enea Jorgji, bashkë me “trupën e tij”, Ermal Barushi, Ridiger Çokaj e Kridens Meta. Sot në orën 19:30 Jorgji do të gjykojë sfidën e turit të dytë të eliminatoreve të Championsit.

Jorgji është gjyqtar në listën e dytë të FIFA-s dhe vjet për herë të parë ka gjykuar në Champions në sfidën RB Salcburg-Liepaja, por ka edhe gjashtë takime në Europa League. Barushi ka gjykuar pa fund në Champions dhe Europa League ashtu si edhe Ridiger Çokaj. Shqipëria ka vetëm një gjyqtar kryesor të FIFA-s dhe gjashtë anësorë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE