Connect with Us

“Marca” zbulon prapaskenën / Reali i rinovoi kontratën Rodriguez-it…

Sport

“Marca” zbulon prapaskenën / Reali i rinovoi kontratën Rodriguez-it…

Publikuar

-

Gazeta “Marca” shkruan se Real Madrid fillimisht i ka rinovuar me një vit kontratën yllit James Rodriguez, para se ta huazonte te Bayern. Meqë mesfushori ka shans të rikthehet në Madrid pas dy vitesh, ai me kontratën ekzistuese do të kishte vetëm një vit kontratë të mbetur. Me këtë kusht, Real Madridi do ta shihte veten në vështirësi për shitjen e tij, sepse vlera do të binte.

Kështu, kontrata e re e kolumbianit me Realin skadon në vitin 2021. Nëse Bayern nuk do ta blejë dhe ai do të kthehet në Madrid, presidenti Florentino Perez do të ketë një lojtar me dy vite kontratë dhe jo një.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE