Connect with Us

Ekstradimi i “Ballistit” në Serbi / ILLYRIAN ELITE bëjnë thirrje për protestë

Sport

Ekstradimi i “Ballistit” në Serbi / ILLYRIAN ELITE bëjnë thirrje për protestë

Publikuar

-

Ballist Morina është vendosur të ekstradohet në Serbi, që do të ishte fatale për të, sepse serbët e urrejnë dhe i rrezikohet jeta. Heroi i cili ngriti dronin në Beograd në ndeshjen Serbi-Shqipëri në tetor të vitit 2014 po vuan padrejtësi të njëpasnjëshme, duke mos u mbrojtur nga shteti, kështu që grupimi “Illyrian Elite” ka bërë thirrje për protestë pranë Kryeministrisë. Ja postimi i tifozëve në rrjetet sociale:

“Ballist Morina, heroi yne i Beogradit ai qe beri krenar çdo Shqiptar kudo ne bote, sot vendoset qe te ekstradohet ne Serbi nga shteti Kroat. Ne si Shqiptar nuk duhet ta lejojme kurrsesi te ndodhe dicka e tille dhe duhet te jemi ne krahe te vellait tone Ismailit. Neser te mblidhemi te gjithe pa dallim tifogrupi, te gjithe qe e ndjejm veten Shqiptar te mblidhemi perpara kryeministris per nje proteste masive. I bejm thirrjet kryeministirt dhe organeve te shtetit te veprojne sa me shpejte dhe mos te lejojne te ndodh ekstradimi i Ballistit.

29.7.2017
vendi : te Kryeministria
Ora : 19:00″

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE