Connect with Us

Juventusi bën goditjen e madhe / Mesfusha kompletohet me yllin e PSG

Sport

Juventusi bën goditjen e madhe / Mesfusha kompletohet me yllin e PSG

Publikuar

-

Juventusi ka bërë një goditje të rëndësishme në mesfushë, sepse ditën e sotme ka mbyllur blerjen e mesfushorit Blaize Matuidi nga PSG. Klubit francez i shkojnë 20 milionë euro plus bonuse, ndërsa vetë mesfushori kishte gjetur që më parë marrëveshjen me klubin italian.

Disfata në Superkupë kundër Lacios bëri që drejtuesit e Juventusit të riktheheshin aktivë në merkato, pasi u pa qartë që faza mbrojtëse e Juves po çalon. Matuidi ishte prej kohësh nën shënjestrën e Juventusit, por tani bardhezinjtë kanë përfituar edhe nga fakti që PSG po shet me urgjencë, për të rikuperuar milionat që shpenzoi për Nejmarin.

Pasditen e sotme mesfushori i kombëtares franceze do të jetë në Torino për vizitat mjekësore dhe firmën, ndërkohë që mund të debutojë në Seinë A që të shtunën në Kaliari. 30-vjeçari do të mbajë numrin 14, ashtu si te PSG.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: