Connect with Us

Matuidi sjell ndryshime te Juve / Allegri mendon të rikthejë mesfushën me tre

Sport

Matuidi sjell ndryshime te Juve / Allegri mendon të rikthejë mesfushën me tre

Publikuar

-

Massimiliano Allegri po mendon që të punojë për një ndryshim taktik. Kjo nuk do të thotë se sistemi 4-2-3-1 do të harrohet, duke parë edhe numrin e madh të sulmuesve që ai ka në skuadër.

Mesfusha me tre mund të jetë një nga variantet në disa ndeshje të veçanta, për të përforcuar filtrin e një mesfushe që i mungojnë lojtarë të fuqishëm. Dhe kjo do të shërbejë për të mbështetur një mbrojtje që ka treguar vështirësi. Pastaj nga ajo anë e fushës luan Aleks Sandro. Matuidi është lojtari ideal për të luajtur në atë krah dhe të ofrojë dublim. Pra, qoftë 4-3-3, apo 4-3-2-1, me Dybala dhe Doglas Costën (apo Bernardeschin) pas Higuainit, Allegri i ka “armët” e duhura për të rinovuar “arsenalin” e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: