Connect with Us

Memushaj ndryshon skuadër / Do të luajë sërish në Serie A

Sport

Memushaj ndryshon skuadër / Do të luajë sërish në Serie A

Publikuar

-

Ledian Memushaj do të kalojë te Benevento në Serinë A. Pescara dhe klubi i futbollit elitar në Itali kanë rënë dakord që mesfushori të transferohet te klubi ku luan edhe Berat Gjimshiti.

Futbollisti i kombëtares sonë është në një moshë që nuk dëshiron të luajë më në Serinë B, të paktën edhe për pak sezone. Te Benevento, ndër të tjera, gjen edhe trajnerin Marco Baroni, trajneri i parë që gjeti te Peskara

Tani Benevento e merr në huazim me detyrim blerjeje, për një shifër totale prej 700.000 eurosh. Kjo do të thotë se Pescara del gjysmë milion euro fitim, duke pasur ndërmend që Memushaj u ble për 200.000 euro nga Lece para dy vitesh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: