Connect with Us

Dështimi në merkato / Barcelona nuk e gjeti të shumëkërkuarin “Neymar 2”

Sport

Dështimi në merkato / Barcelona nuk e gjeti të shumëkërkuarin “Neymar 2”

Publikuar

-

Merkatoja e verës ishte një dështim për Barcelonën. Klubi katalanas po priste blerjet e mesfushorëve Philippe Coutinho dhe Angel Di Maria, por asnjëri nuk u transferua në “Camp Nou”.

PSG-ja luajti blofin për argjentinasin, ndërkohë që Liverpool u rezistoi 160 milionë eurove të ofruara nga Barça për 25-vjeçarin Coutinho. Neymar u shit për 222 mln euro në Paris, por për të nuk u ble pasuesi ideal. Ousmane Dembele ka qenë i planifikuar me kohë si blerje dhe nuk ka lidhje me Neymar-in.

Me pak fjalë, Barcelona dështoi dhe tifozët do ta sulmojnë keqas presidentin Bartomeu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE