Connect with Us

“Po të mos na hanin hakun arbitrat, do ishim si Skënderbeu” / Trajneri Duro nuk përmbahet

Sport

“Po të mos na hanin hakun arbitrat, do ishim si Skënderbeu” / Trajneri Duro nuk përmbahet

Publikuar

-

Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro, sot nuk e priti mirë barazimin 1-1 me Kukësin, edhe pse ky i fundit është ekipi kampion i Shqipërisë.

“Në pjesën e parë patëm mundësitë tona. Ata luajtën në kundërsulm dhe shënuan duke shfrytëzuar një situatë të favorshme. Megjithatë, nuk ka rëndësi ky moment, ka shumë të tjerë më të rëndë, nga golat e anuluar, penalltitë e padhëna, dënimi i fushës, e të tjera. Nëse do të gjykoheshim drejt, do të ishim pranë Skënderbeut, edhe pse Skënderbeu është më lart në shumë drejtime dhe nuk po them që do të konkurronim për kreun”, – ka thënë tekniku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE